Co zabrać ze sobą na siłownię?
Kategorie:

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Wiosenna aura i zbliżające się lato sprzyja decyzjom, które korzystnie wpływają na nasze ciało, rozwój ruchowy i wypracowanie sobie zdrowej, silnej sylwetki. Taką decyzją może być wybranie się na siłownię! Dla osoby, która jeszcze nie miała okazji odwiedzić tego miejsca, niejasną może być kwestia, jakie rzeczy należy zabrać ze sobą na siłownię. Ten artykuł dedykowany jest również wszystkim tym, którzy chcieliby sobie przypomnieć jak skomponować prawidłowy ekwipunek na siłownię.

Wygodne buty – to podstawa!

Podstawowym elementem o którym trzeba pamiętać wybierając się na siłownię są wygodne, sportowe buty. Niestety nie da się wykonywać poprawnie ćwiczeń, mając na stopach ciasne, przycierające obuwie. Dłuższy czas noszenia takich butów może wręcz doprowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak odciski, czy otarcia, które później nie pozwolą podejmować aktywności fizycznej przez jakiś czas. Najlepiej jest wybrać obuwie które zapewni dobrą stabilność i odpowiednio usztywnią stopę. Nie należy zapominać w tym miejscu również o dobrej jakości skarpetach z oddychającego materiału. 

Strój sportowy

Kiedy odpowiednia para obuwia jest już wybrana, czas na komfortowy strój do ćwiczeń. Musi być przede oddychający, aby nie doznać odparzeń, oraz szybkoschnący, aby pot wydzielający się podczas ćwiczeń nie czynił ubrania długo mokrym. W składzie stroju sportowego dobrze sprawdzą się tkaniny syntetyczne, np. poliamid, poliester czy elastan. Ten ostatni zapewni również elastyczność, która jest ważną cechą odzieży sportowej. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór kompletu sportowego, na przykład składającego się z legginsów i koszulki, albo sportowego topu. Warto wybrać nie tylko strój wygodny i komfortowy, ale także taki, który się po prostu podoba i sprawia przyjemność noszenia.  

Butelka wody

Butelka wody zdecydowanie należy do grupy rzeczy, które należy zabrać ze sobą na siłownię. Właściwie, nie musi to być wyłącznie butelka. Nawet lepszym rozwiązaniem może okazać się bidon, a nawet bidon filtrujący wodę. Taka opcja pozwoli na nalanie wody w każdym miejscu, dlatego nie trzeba się obawiać, że wody zabraknie. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyboru butelek i bidonów z wymiennymi filtrami. Nawadnianie się podczas wysiłku (i nie tylko) jest niesamowicie ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Co jeszcze będzie potrzebne?

Ręcznik

Po skorzystaniu z siłowni może się okazać, że konieczne jest wzięcie prysznica. W tym wypadku niezbędny okaże się ręcznik. Wystarczy taki, jakim standardowo najwygodniej wyciera się ciało po kąpieli. Jeżeli nie planuje się brania prysznica, warto i tak wziąć ręcznik, aby móc otrzeć pot przed wyjściem na zewnątrz. Taki ręcznik może posiadać mniejszy rozmiar, co ułatwi spakowanie go do torby. Podstawową cechą dobrego ręcznika jest jego wysoka chłonność wody. Dodatkowo, powinien być również szybkoschnący. 

Słuchawki i odtwarzacz muzyki

Słuchawki i urządzenie, z którego może być odtworzona muzyka to nieobowiązkowy, ale przydatny element który można zabrać ze sobą na siłownię. Nigdy nie wiadomo, czy muzyka na siłowni będzie odpowiadała gustom klientów, a powszechnie wiadomo, że wykonując ćwiczenia do ulubionych, energetyzujących utworów jest dużo przyjemniejsze. Muzyka może pełnić też rolę motywacyjną podczas wysiłku, dlatego warto rozważyć zabranie słuchawek na siłownię. 

Poręczna torba

Aby spakować wszystkie wyżej wymienione rzeczy, które warto wziąć ze sobą na siłownię, trzeba wybrać pojemną, pakowną ale zarazem poręczną torbę. Najważniejsze, aby jej rozmiar nie był ani zbyt mały, ani zbyt duży. Sportowa torba będzie spełniać tę funkcję idealnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *