Czego nie jeść, aby schudnąć?
Kategorie:

Czego nie jeść, aby schudnąć?

W obecnych czasach, kiedy tak ogromną uwagę zwraca się na zdrowy styl życia, ogromnej zmianie ulegają nasze nawyki żywieniowe. Ma to na celu nie tylko zadbać o to, by nasza dieta była zbilansowana, ale również pomóc nam w utracie zbędnych kilogramów. Zwykle większość z nas skupia się na produktach, które na diecie redukcyjnej można spożywać. Niemniej jednak, nie zwracamy uwagi na te produkty, które często towarzyszom naszym posiłkom, a jednocześnie skutecznie zatrzymują proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Tak więc, czego nie jeść, aby schudnąć?

Chcesz schudnąć? Z tymi dodatkami lepiej się pożegnaj!

Wiele osób poświęca ogromną uwagę na to, co „ląduje” na naszym talerzu. Zwykle ściśle trzymamy się założeń danego programu dietetycznego, jednak nie wszystko jest w nim zawsze sprecyzowane. Zamiast skupiać się więc na tym, jak powinno się bilansować posiłki, by szybko i skutecznie utracić zbędne kilogramy, warto skupić się na tym, czego nie jeść, jeśli rzeczywiście chcemy schudnąć. Na pierwszym miejscu znajdują się wszelakie dipy i sosy, które stosujemy do sałatek i inny dań. Zalicza się do nich przede wszystkim majonez i wszystkie inne produkty, które mają go w swoim składzie. Nie można negować, że sałatka z pysznym majonezowym sosem z pewnością pobudzi nasze kubki smakowej, jednak z pewnością nie pozwoli nam schudnąć. Już jedna łyżka majonezu ma około 110 kalorii, jeśli zdecydujemy się ją zamienić na łyżkę jogurtu naturalnego, która ma jedynie 8 kalorii, nasz proces odchudzania okaże się o wiele bardziej efektywny. To samo tyczy się gotowych sosów, które możemy nabyć w marketach. 

Tłuste mięsa- wróg odchudzania

Z pewnością żadna dieta- oprócz wegańskiej i wegetariańskiej- nie wyklucza spożywania mięsa. Jest ono niezbędnym źródłem białka, a także wapnia i żelaza, więc potrzebujemy go do prawidłowej pracy organizmu. Niemniej jednak, jeśli chcemy schudnąć, to warto ograniczyć takie tłuste mięsa jak np. wołowina czy też baranina. Nie wskazane jest także spożywanie wieprzowiny czy mięsa z kaczki lub gęsi. Jeśli chcemy szybko zapomnieć o zbędnej tkance tłuszczowej, mięsa te najlepiej zastąpić drobiem lub mięsem indyczym. 

Nie jedz słodyczy i słonych przekąsek, jeśli chcesz schudnąć

Tajemnicą nie jest, że słodycze i słone przekąski są największym wrogiem odchudzania. Jeśli zależy nam na tym, żeby schudnąć, powinniśmy całkowicie wykluczyć z diety:

  • ciastka i ciasteczka
  • cukierki
  • czekolady
  • batoniki
  • chipsy
  • orzeszki ziemne

Cukier to nic innego jak puste węglowodany, czyli kalorie, na przetworzenie których nasz organizm potrzebuje o wiele więcej czasu, niż w przypadku tradycyjnego posiłku. Słone przekąski również nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli pracujemy nad utratą zbędnych kilogramów. Sól bowiem zatrzymuje wodę w organizmie, przez co zamiast tracić wagę, zauważymy efekt całkowicie odwrotny. Jeśli więc zastanawiamy się, czego nie jeść, aby schudnąć? to słodycze i słone przekąski zajmują pierwsze miejsce na liście.

Zapomnij o słodkich, gazowanych napojach

Z pewnością puszka zimne coli, szczególnie w letni dzień, działa na nas niezwykle orzeźwiająco. Niemniej jednak wszystkie gazowane napoje, zawierają ogromne ilości cukru, a co za tym idzie, są również niezwykle kaloryczne. Często zdarza się, że nawet będąc na diecie 1200 kalorii, nieświadomie przekraczamy ten limit właśnie przez wypicie słodkiego napoju. Wówczas kreowany przez nas deficyt kaloryczny jest całkowicie nieefektywny, a my w rezultacie nie widzimy zmian po wejściu na wagę. O wiele lepiej zastąpić je wodą mineralną, która zawiera w sobie 0 kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *