Firma Adidas
Kategorie:

Firma Adidas i moda typowo sportowa

Firma Adidas, jest chyba jedną z najbardziej znanych, sportowych marek na całym świecie. Firma została założona w 1924 roku i od tego dnia stale wspina się na wyżyny sportowej mody, produkując odzież oraz obuwie, które sprawdza się w każdej sytuacji. 

Za prężnie działającą na rynku spółek, odpowiedzialni są dwaj bracia: Adolf i Rudolf Dasslerowi, którzy oficjalnie zarejestrowali swoją Fabrykę Obuwia Braci Dassler, 18 sierpnia 1949 roku. Znakiem firmowym Adidas są trzy paski. Trzy paski, często umieszczane zamiast samej jej nazwy na koszulkach, spodenkach, butach sportowych czy piłkach, produkowanych przez niemiecką firmę. 

TRZY PASKI FIRMY ADIDAS

Być może nie wiedzieliście o tym wcześniej, ale nazwa Adidas, pochodzi od zdrobnienia imienia jednego z braci Adolfa. Adi, w połączeniu z trzema pierwszymi literami nazwiska Dassler, brzmi dokładnie jak sama nazwa firmy, czyli Adidas. Spółka, składa się z trzech podległych podzespołów:

  • Adidas Sport,
  • Adidas Cllasic,
  • oraz Adidas Style.

Nas z punktu widzenia mody i designu, będzie interesowała najbardziej Adidas Style. Dla marki, na przestrzeni lat, projektowało wielu znanych projektantów. Obecnie, firma produkująca sportową odzież i obuwie, nawiązała współpracę z włoskim domem mody Gucci. Nowa kolekcja, charakteryzuje się produktami bardzo wygodnymi w noszeniu oraz wykonanymi z najlepszej jakości materiałów. Dla marki Adidas, te dwie cechy, wydają się już z resztą być naturalnym standardem. 

KONKURENCJA FIRM W BRANŻY MODY SPORTOWEJ

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Adidas jest firmą już dość starą, bo prosperującą jeszcze w okresie II wojny światowej. Starą również, w porównaniu z innymi markami, które specjalizują się także w produkcji odzieży sportowej. Konkurencja jest wysoka, a Adidas jeden. Rywalizacja marki z firmą Puma, jest chyba znana wszystkim od lat. Puma od zawsze była największym konkurentem Adidas. Być może jeszcze amerykański Reebok, próbował sprostać tym dwubiegowym zawodom, o pierwsze miejsce na mecie, jednak szybko musiał się poddać, ze względu na swoją własną, amerykańską konkurencję, która także nie zamierzała przestać deptać mu po butach. Co ciekawe, Puma AG, powstała z rozpadu firmy Adidas AG, do którego doszło w 1948 roku. Czy mogło to być efektem kłótni braci Dassler, czy może przyczyna podziału firmy była zupełnie inna? 

STYLIZACJE ADIDAS W TYM SEZONIE

W obecnym sezonie kreacje Adidas, wydają się być bardzo minimalistyczne. Czemu zaprzeczyć może ich solidne wykonanie. Wrażenie w modzie, że to nie strój jednak zdobi człowieka, może być przez nas dwuznacznie odebrane. Ale, pamiętać jest warto w tej sytuacji i o tym, że moda jest także odzwierciedleniem tego, co dzieje się w globalnym społeczeństwie. Moda, to podsystem komunikacji, jak wyczytać możemy z jej definicji. Zatem możemy mieć pewność, że nasz strój coś o nas samych komunikuje. Komu, jest przekazywana owa treść? Oczywiście osobom z naszego najbliższego otoczenia oraz tym ludziom, którzy mają okazję nas w danym, wybranym na konkretny dzień stroju, zobaczyć. Tym właśnie mniej więcej jest moda. Marka Adidas, prowadząc swoją działalność od 1924 roku, wie o tym doskonale. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *