uroda-medycyna-estetyczna
Kategorie:

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej – zadbaj o swoją urodę!

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularnym sposobem na odmłodzenie skóry oraz naprawę swoich kompleksów. Co ciekawe, coraz częściej stosują je nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Tego rodzaju upiększanie wykonywane jest w specjalnych gabinetach przez lekarzy oraz osoby mające do tego odpowiednie szkolenia i uprawnienia. Sprzętów nie może bowiem obsługiwać kosmetyczka. Poznaj trzy najbardziej popularne w ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej!

Mezoterapia igłowa – efekt murowany

Mezoterapia igłowa to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Zalicza się go do zabiegów małoinwazyjnych. Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu drobnych iniekcji na leczonej okolicy. W zależności od tego, do jakiego gabinetu się udamy, możemy wykonywać ją na dowolnej części ciała. Najczęściej jest to jednak twarz, dekolt oraz owłosiona część głowy. Podczas zabiegu wstrzykiwane są substancje lecznicze. Może być to koktajl kwasu hialuronowego z witaminami lub aminokwasami, a także osocze bogatopłytkowe.

Celem zabiegu jest dostarczenie skórze substancji leczniczych oraz jej skuteczne nawilżenie. Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko – pierwsze z nich możemy zauważyć już po kilku dniach. Skóra jest wyraźnie nawilżona, napięta oraz wygładzona. Poprawia się także jej koloryt.

Zabieg ten polecany jest osobom, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia skóry oraz wszystkim osobom chcącym się odmłodzić. Mezoterapię wykonuje się najczęściej w serii zabiegów, których ilość ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem oraz zależy od stanu skóry. Średnia potrzeba do uzyskania najlepszych efektów to 3-6 zabiegów, które będą odbywać się w odstępie 14 dni

Wampirzy lifting – naturalnie i szybko

Wampirzy lifting jest szczególnie popularny za sprawą Kim Kardashian. To właśnie ona jako pierwsza zdecydowała się pokazać publicznie uzyskane efekty po podaniu osocza bogatopłytkowego. Zabieg pozwala na odmłodzenie oraz zregenerowanie skóry w bezpieczny dla zdrowia sposób. Preparat do zabiegu uzyskuje się w dość nietypowy sposób – pochodzi on bowiem z krwi pacjentki, która po pobraniu zostaje odwirowana. Dzięki temu uzyskiwane są aktywne trombocyty pełniące niezwykle ważną rolę w procesie regeneracji komórek. Zabieg pobudza aktywuje mikrokrążenie, pobudza syntezę komórek macierzy oraz przyczynia się do stymulacji produkcji kolagenu i fibroblastów. 

Pierwsze widoczne efekty możemy zauważyć po około dwóch tygodniach. Sama przebudowa tkanek rozpoczyna się natomiast już w pierwszych dwóch dobach po wykonaniu pierwszej sesji. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać serię zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Liposukcja  – odsysanie i przeszczepianie tłuszczu

Popularność liposukcji nie maleje od lat. Zabieg ten pozwala bowiem na bardzo skuteczne usunięcie niechcianego tłuszczu. Może dotyczyć on zarówno mniejszych, jak i większych okolic naszego ciała. W zależności od tego, jaki tłuszcz odsysamy wyróżniamy liposukcję NIL oraz strzykawkową. Co więcej, liposukcja daje nam także możliwości wykorzystania odessanego tłuszczu do poprawy wyglądu innej okolicy ciała. Zabieg ten nazywamy wówczas przeszczepem tłuszczu.

Ze względu na to, że przeszczepiany tłuszcz jest naszym naturalnym zasobem, jest także najlepszym wypełniaczem. Jego efekt utrzymuje się długo, zabieg nie wykazuje żadnych powikłań, a dodatkowo jest znacznie tańszy niż wypełniacze podawane w strzykawce. Jego największą zaletą jest jednak niezwykle naturalny efekt oraz podwójne działanie. Liposukcja wpływa bowiem na regenerację oraz wypełnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *