motywacja jak ją uzyskać
Kategorie:

Postanowienia noworoczne – motywacja

Postanowienia noworoczne – to temat, który każdego roku cieszy się ogromną popularnością i wiele osób chce zmienić swoje życie. Tak by poczuć się lepiej, popracować nad sobą. Czy faktycznie jest tak, że większość z nas jednak porzuca noworoczne postanowienia? Tak się niestety dzieje i tutaj pojawia się pytanie o to gdzie nasza motywacja. Jak o nią zadbać by w kolejnym rozpoczynającym się roku było inaczej. Warto się nad tym zastanowić, szczególnie, że jesteśmy w trzecim tygodniu stycznia, gdy wiele osób porzuca swoje postanowienia. Jak to zmienić? Poniżej kilka podpowiedzi odnośnie tego jak się motywować. 

Przygotowanie do postanowień – klucz do sukcesu 

Jeśli chcesz, by tego roku sprawa postanowień przebiegła inaczej niż do tej pory. Aby ich nie porzucić powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Już na wstępie będzie trzeba dobrze określić cele i zadbać o właściwą motywację. Jeśli do tej pory zwykła lista postanowień nie dawała efektów, zawodziła to w takiej sytuacji sięgnąć można po inną opcję. Rozwiązaniem, które jest wykorzystywane może być mapa marzeń i celów. To forma motywacyjna, gdy uda się na tablicy korkowej czy sztywnej kartce papieru stworzyć nie tylko spis swoich celów, ale również przygotować ich obrazowanie np. wycinkami z gazet czy zdjęciami, które będą obrazować to co będzie się chciało osiągnąć. 

Z czego wynikają konkretne cele i motywacja

Ustalenie swoich celów to kwestia podstawowa, jeśli jednak chcemy zadbać o motywację powinniśmy się również zastanowić nad tym z czego te cele wynikają. Co sprawiło, że były to właśnie te pomysły, a jednocześnie, co będzie można osiągnąć, gdy faktycznie te cele uda się zrealizować. Mając przegląd tego co uda się osiągnąć przez realizację celów będzie można łatwiej się zmotywować. A jakie będą te sposoby motywacji? 

Skuteczna motywacja – kilka interesujących podpowiedzi

Wyznaczenie celów, ocena tego jakie dadzą efekty to połowa drogi do sukcesu. Dalej w grę wchodzi motywacja. I to właśnie ten element jest szczególnie trudny, by trzymać się tego co sobie zaplanowaliśmy. Warto więc skorzystać z kilku podpowiedzi, które mogą ułatwić skuteczną motywację. 

Szybko zaczynaj działanie 

Skuteczną formą motywacji będzie szybkie podjęcie się dzieła. Nie odkładamy w czasie, zaczynamy tu i teraz, skupiamy się na tym co dzieje się w teraźniejszości

Siła woli – wszystko w Twoich rękach 

Jeśli chcesz się motywować do spełnienia noworocznych postanowień musisz zdać sobie sprawę z tego, że siła woli jest w Twoich rękach. Trzeba zrozumieć, że samemu się nią zarządza i jeśli będzie się to potrafiło w odpowiedni sposób zrobić to efekty będą zadowalające. 

Większe cele dziel na mniejsze zadania 

Jeśli cele, które będziemy zakładać są rozbudowane to dla własnej motywacji ważne będzie to, by widzieć, że cele się realizują. Dlatego tak istotne będzie to, by podzielić nieco te realizowane działania na mniejsze części, wtedy będą zauważalne efekty tych działań. A jeśli będzie widać, że są efekty to i chętniej będzie się podejmowało kolejne kroki i motywacji nie będzie brakowało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *