Włosowa uroda
Kategorie:

Włosowa uroda – na czym polega olejowanie włosów?

Każda z nas chce móc pochwalić się pięknymi, zadbanymi włosami, które jakby nie było są tak właściwie wizytówką każdej kobiety. Na co dzień dbamy o włosy na różne sposoby, używamy różnych maseczek drogeryjnych, czeszemy je za pomocą profesjonalnej szczotki, myjemy tylko i wyłącznie łagodnym szamponem, oraz nie suszymy ich suszarką. W jaki jeszcze sposób można zadbać o naszą włosową urodę? – Dowiedz się, na czym polega olejowanie włosów!

Włosowa uroda – na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to sposób ich pielęgnacji, który od dość długiego czasu staje się coraz bardziej popularny – i nic w tym dziwnego, bowiem za pomocą kilku składników, które każda z nas ma we własnym domu, możemy urządzić sobie włosowe spa i zadbać o naszą fryzurę – profesjonalnie, bezpiecznie i przede wszystkim z korzyścią dla włosów. Wystarczy, że wyposażymy się w jakiś ciekawy olej, który będzie niezbędnym składnikiem podczas olejowania włosów – możemy wybrać zwykłą oliwę z oliwek, która również posiada świetne, kondycjonujące dla włosów działanie, albo postawić na inne oleje, które z łatwością znajdziemy na sklepowych półkach. Olej kokosowy, migdałowy, lniany, czy może arganowy? Możliwości jest mnóstwo!

Olejowanie włosów krok po kroku

Kiedy już wyposażymy się w wybrany przez nas olej do włosów, czas na drugi potrzebny nam składnik, czyli jakiś humektant. Ale czym jest humektant? Jest to składnik, którego główne działanie opiera się na nawilżaniu – składnik takiego typu z łatwością  znajdziemy w kuchni, bez konieczności wychodzenia do sklepu, możemy bowiem użyć miodu, zwykłego białego cukru lub aloesu. A teraz jak wygląda działanie krok po kroku?

Krok 1. Rozpuszczamy cukier w ciepłej wodzie, a następnie przekładamy do pojemniczka z atomizerem (jeżeli zdecydowaliśmy się na aloes, dla przykładu w formie żelu, również rozcieńczamy go z wodą, w przypadku miodu robimy dokładnie to samo). Kiedy woda z naszym dodatkiem nieco przestygnie psikamy naszą mieszanką włosy, najlepiej partiami, tak, aby wszystkie zostały dobrze pokryte wodą z humektantem.

Krok 2. Sięgamy po łyżkę lub dwie wybranego oleju, a następnie delikatnie nakładamy go na zamoczone wcześniej za pomocą mieszanki włosy, pasmo po paśmie, najwięcej oleju nakładając na końcówki, które najbardziej go potrzebują. Na tak potraktowane włosy najlepiej nałożyć ręcznik lub czepek. Trzymamy olej na włosach minimum dwie godziny, po tym czasie zmywamy go i myjemy włosy delikatnym szamponem.

Jakie są efekty olejowania włosów i dlaczego to działa?

Warto nawilżać nasze włosy, dlatego właśnie sięganie po humektanty jest tak istotne w ich pielęgnacji – dodatkowo jeżeli nałożymy je przed olejem, zatrzymamy więcej wilgoci we włosach, fundując im prawdziwą witaminową bombę! Warto zabieg taki wykonywać jak najczęściej, przy czym dobrą praktyką jest robienie tego minimum raz w tygodniu. Ten szybki i łatwy w wykonaniu trik urodowy pomoże nam zadbać o nasze włosy, sprawiając, że będziemy mogli cieszyć się ich blaskiem, siłą, oraz niezaprzeczalną witalnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *